• 0553 880 89 05

Firma Rehberi Gölbaşı Sondaj Fiyatları – Gölbaşı Kuyu İzni

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
909 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Ankara Sondaj
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Su Sondaj Fiyatları
  • FAX: Ankara Su Sondaj
  • GSM: 0553 880 89 05
  • WEB SİTESİ: https://www.firmabildir.com
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat
SERVİS SAATLERİ 24 Saat
SERVİS YERLERİ ANKARA
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
7+2 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Bu Sayfaya Firma Bilgilerinizi Eklemek İçin
İletişim 0553 880 89 05

Arazinizde resmi bir kurumun (DSİ) izni ile belirtilen ihtiyacınıza yönelik olarak yeraltı suyu arayacağınızı ifade eden belgedir. Kuyu planlama aşamasında, kuyu açılmadan önce alınması gereken izindir.
Ankara Hava Rotary Sondaj
Havalı sondaj, matkap tarafından öğütülen formasyona ait tanelerin, sondaj sıvısı yerine kuyu tabanına gönderilen basınçlı hava ile kuyu boşluğundan dışarıya çıkartıldığı, yani kuyu içi temizleme işleminin hava ile yapıldığı sondaj yöntemidir. Havalı sondaj yöntemi, bünyesinde çeşitli tipleri bulundurmakla birlikte en yaygın uygulama alanı bulunan türü kuyudibi tabancası ile yapılan havalı sondajdır. Takımın en alt kısmında yeralan kuyudibi tabancasının darbe ve baskı(yük) altında, düşük hızda döndürülerek ucunda bulunan tabanca matkabının dişleri ile formasyonu parçalaması sonucunda oluşan formasyon kırıntılarının hava aracılığıyla kuyu dışarısına atılması işlemine kuyu dibi tabancası ile havalı sondaj denilmektedir.

Arama ruhsatı alınmadan arazide ankara su sondajına başlamamak gereklidir, aksi takdirde açılan kuyu Kaçak Kuyu statüsüne girecektir.
Rotary (Döner) Sondaj
Kendi ekseni etrafında dönerek, üzerinde döndüğü yapıyı kesen, koparan veya öğüten, döner deliciler aracılığıyla yapılan silindirik biçimli kazı işlemine rotary(döner) sondaj denir.

Sondaj öncesinde yapılacak su arama-hidrojeolojik çalışmalar sonucunda uygun sondaj noktası, sondaj derinliği belirlenmektedir. Çalışma alanı yakınında bulunan komşu kuyuların derinlikleri sondaj esnasında karşılaşılan problemler konusunda bilgi sahibi olunması yapılacak sondaj çalışması öncesinde önemlidir. Bütün bu ön çalışmalar neticesinde bir kuyu projesi oluşturulur.

Firmamız : Su Sondajı(Rotary&Çamurlu) ,Havalı Sondaj(Köpüklü) ,Jeotermal Sondaj ,Gözlem Kuyuları, Jeofizik etüt, Hidro Jeoloji , Zemin İyileştirme , Drenaj Kuyuları , Keson Kuyuları , Kuyu Geliştirme,Mini Forekazık , Baraj , Gölet , Termik Santral ,Hidro Elektirik Santral Sondajları , Köprü Ayakları, Baraj Kurutmaları , Tünel Havalandırma Bacaları & Baca Sondajları ve Bunların da yanın da Kuyu Ruhsatları , Mühendislik ve Danışmanlık Hizmetleri , Dalgıç Pompa ,Hidrofor Satış & Servis , Sondaj Boruları , Sondaj Malzemeleri Alış ve Satış olarak Hizmet vermektedir..

“Tüm işlerinizi Anahtar Teslim Sondaj olarak yapan ,sağlam bir ekibe sahip işimizi profesyonel yapan bir firmayız..”

“Suya İhtiyac Duyulan Türkiye’nin Her Bölgesin de Hizmet vermekteyiz.”

20 cm den 80 cm Çaplara ve max 1200 m Kadar Derin Sondaj kuyuları Yapabilen donanıma sahip Bir Firmayız”
Dünya yüzeyinde delik açmaya yarayan yöntemlere verilen addır. Kayaları parçalamak ya da delikte kesikler açmak gibi prensiplerle yürütülen işlemlerdir.

Sert Katmanlarda kullanılan sondaj tekniği ile yumuşak yani söz deyimi kendini tutamayan zeminlerde kullanılan sondaj tekniği farklı olmaktadır. Kendini tutamayan yumuşak formasyonlarda çamur sirkülasyonu ile sondaj yapılır. Kaya ortamda ise sondaj,hava sirkülasyonu ile gerçekleşir. Bazı kuyular açılırken her iki sondaj tekniği de kullanılır.

Jeolojik-Hidrojeolojik Etüt (su etüdü) sonucunda Yeraltı suyu bakımından en verimli olduğu tespit edilen noktadan delme işlemine başlanılmaktadır. Daha sonra hedeflenen derinliğe ulaşıldığında delici matkap ve delme boruları ( tij ) dışarıya çıkartılarak , matkap çapından daha küçük çapta bir muhafaza borusu ile kuyu muhafazaya alınır ve kuyu cidarı ile bu muhafaza borusu arası yıkanmış ve elenmiş granüle sondaj çakılı ile doldurulur,kuyu temizlenip geliştirilerek (basınçlı hava , pistonlama vs ile) kullanıma hazır hale getirilir.

Arama ruhsatının geçerlilik süresi 1 yıldır. Bu süre içerisinde su sondajı yapılmaması halinde DSİ’ye dilekçe verilerek 1 yıl daha ek süre alınabilir. Su sondajı yapılmaması ve uzatma dilekçesi verilmemesi durumunda 1 yıl süre sonunda Arama ruhsatı hükümsüz sayılır.

Ankara Çamur Rotary Sondaj
Bu yöntemde kayanın parçalanması için gerekli enerji bir motor vasıtasıyla dönme hareketinin sağlanması bunun yataydan düşey hale getirilerek matkaba iletilmesiyle sağlanır. Kesilen parçaları dışarı atan bir dolaşım sıvısı olduğundan sondaja ara vermek gibi bir dezavantajı da yoktur , halen kullanılan en yaygın sondaj yöntemidir.

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Firma Etiketleri

Etiketler: ~ ~ ~
DMCA.com Protection Status

Firma Rehberi