• 0553 880 89 05

Firma Rehberi Ankara Tonoz – Benzinlik Yıkama Tonozu

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
243 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Firma Rehberi
  • ADRES: 19 Mayıs Caddesi Showroom
  • TELEFON: 0553 880 89 05
  • FAX: 0553 880 89 05
  • GSM: 0553 880 89 05
  • WEB SİTESİ: http://www.benzinlikkanopi.com
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
SERVİS YERLERİ TÜRKİYE
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
9+5 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

19 Mayıs Caddesi Showroom

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

WWW.BENZİNLİKKANOPİ.COM VE REKLAM SAYFALARI SATILIKTIR

İLETİSİM 0553 880 89 05

Tonoz; mimarlıkta kemerlerin bir araya gelmesiyle oluşturulan, genellikle tavan örtüsü olarak işlev gören yapı parçasıdır. Çoğunlukla tuğla ve harçla örülür ve alttan obruk, yarım silindir biçiminde görünür.
Geleneksel mimaride sıkça kullanılan yarım silindir formunda örtüye denir.
Tonoz Çelik Konstrüksiyon tonoz Çatı Sistemleri akaryakıt firmalarının tonoz işleri opet tonoz shell tonoz aytemiz tonoz Türkiye petrolleri petrol ofisi tonoz imalatı oto yıkama tonoz işleri bina giriş tonoz imalatları tonoz Konstrüksiyon çatılarla yapılar artık daha güçlü ve güvenli. Tonoz Çelik çatı genellikle sanayilerde kullanılan evler için de minyatür olarak düzenlenen tonoz çatı koruma sistemidir. Çelik tonoz çatı yapıldığı ve uygulandığı yerlerde yüksek güvenlik ve estetik bir görünüm kazanacaktır. Çelik çatı sistemleri KG metal olarak binanızın çatısına firmamızca kurulumu yapılmakta, ucuz fiyatlarıyla da cebinizi rahatlatmaktadır.
Grekçe’deki tholostan (kubbe, yuvarlak yapı) Ortaçağ Rumcası ile Türkçe’ye aktarılan tonoz Osmanlı yapı teknolojisine ilişkin kayıtlarda bu şekliyle yerleşmiştir. Çoğunlukla dikdörtgen planlı mekânları örten üst yapı unsurudur.
Kanopi ile bina arasında kalan ve genellikle kavisli şekilde üretilen yapıya ise TONOZ adı verilmektedir. Tonozlar da kanopi gibi çelik yapı elemanları kullanılarak üretilir. Kanopiden farklı olarak tonozların üzeri danpalon veya polikarbon levha gibi malzemeler kullanılarak kapatılır. Akaryakıt istasyonlarında araç yıkamaya ayrılmış bölgeler için, fırçalı yıkama makineleri veya tünel sistemleri için özel tonoz tasarlanıp imal edilmektedir.
elik tonoz Çatı Nedir ve Nerelerde Kullanılır ? Çelik tonoz çatı binanızın çatısına kurulan, demir ve çelik malzemelerden kullanılan, yapı aşamasından güçlü, güvenlik açısından tercih edilen en iyi yapı malzemesidir. Çelik çatı rüzgâr, fırtına, yağmur ve kar gibi doğal olaylardan binanızı en güvenli şekilde korur ve sizlere en rahat ve konforlu yaşamı sunar. Diğer çatılar gibi su alma, devrilme, kopma ve yerinden çıkma gibi olaylardan etkilenmeyen çelik tonoz çatı sağlığınızın güvencesi konusunda da ileriye dönük bir yapılanmadır. Çelik tonoz çatı modelleri binanızın çatısında uygulanılabilecek alan seçildikten sonra hızlı bir şekilde montajı yapılmaktadır. Tahta ve plastikten yapılan korumalardan çok daha güçlü yapıya sahip olan çelik tonoz çatı sistemleri fırtına, deprem ve yağmur gibi olaylarda yüksek direnç göstermekte, yıkılmaya karşı da sizlere güvenlik sağlamaktadır.

Anadolu’da ortaya çıkan ilk Türk eserlerinde her iki malzeme(tuğla-taş) kullanılarak tonoz uygulamasına devam edilmiştir.Anadolu Türk mimarisinin gelişme sürecindeki asıl değişme kubbe-mekân ilişkisinde yoğunlaştığından tonozun konumu da buna göre değişmiştir. Medrese, kervansaray ve türbelerde üst örtü bağlamında fazlaca bir değişim görülmezken köklü değişme temel ibadet yapıları olan camilerde ortaya çıkmaktadır. Osmanlı mimarisinde yaygın biçimde arasta ve kapalı çarşıları örten tonoz, sokak işlevi gören alt geçitlerle bunun üzerine inşa edilen çeşitli hacimleri taşıdığından en akılcı çözümlerle uygulanmıştır.
Kanopi Sistemleri, Çelik Konstrüksiyon Çatı Sistemleri,Çelik Yapılar,Tonoz Çatı Sistemleri,Markiz Çatı Sistemleri,Polikarbon Çatılar,Çelik Yapı Sistemleri,Araç Yıkama Kanopileri,Çelik Konstrüksiyon,imalat,montaj ve Benzinlik Kanopi Sistemleri Konusunda Deneyimli Ekibiyle Sektörü Alanında Hizmet Vermektedir.

Çelik tonoz Çatı Modelleri ile Güvenlik Başınızın Üstünde Son dönemlerde yoğun olarak tercih edilen çelik tonoz çatı modelleri modern tasarımlarıyla da dikkat çekmektedir. İster açık, isterseniz de kapalı olarak montajı yapılan ürünlerde tercih edilen modellerin tasarımlarını da siz seçiyorsunuz. Çelik tonoz çatı konstrüksiyon seçiminiz ile diğer çatılara göre çok daha sağlam bir ürün satın almış olacak, tasarımıyla da dikkat çekmiş olacaksınız. Son zamanlarda çatı uçmaları, kopmaları ve çökmeleri çok miktarda olmaktadır. Çelik çatı seçiminden ziyade ağaçtan yada kiremitlerden yapılan çatılarda kayma olduğunda kendi zararından ziyade insanların üstüne düşebileceği tehlikesi de vardır

Benzinlik Kanopi

Benzinlik Kanopisi M2 Fiyatları

Anahtar Teslim Benzinlik Kanopisi

Benzinlik Kanopisi Yaptırmak İstiyorum

Akaryakıt İstasyonu Kanopi Ve Tonoz

Benzinlik Kanopi Projesi

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.

Firma Etiketleri

DMCA.com Protection Status

Firma Rehberi