• 0553 880 89 05

Firma Rehberi Etimesgut Mıcır Çakıl Kum Taş Ocağı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
982 ZİYARETÇİ
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat
SERVİS SAATLERİ 24 Saat
SERVİS YERLERİ ANKARA
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
5+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

Etimesgut

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Güngör KARA
Nakliyat Harfiyat Kum Mıcır

Gk Uysal Yapı Malzemeleri

0532 220 79 55

Taş ocağı, inşaatlarda kullanmak üzere taş ve benzeri minarellerin açık ocak madenciliği yöntemiyle çıkarıldığı açık tipteki madenlere verilen isimdir.Taş Ocağı ve Kırma Eleme Tesisi . Çakıl taşı ya da çakıl deniz kıyılarında ve derelerde suyun aşındırması sonucu sivrilikleri kaybolmuş, toparlak biçimindeki ufak bir taş türüdür. Bahçe yollarında ve beton işlerde kullanılır. Çakıllar akarsuların boylarında, deniz ve göl kıyılarında birikmiş irili ufaklı taş parçacıklarıdır.Mıcır 5mm-38 mm elek aralığında kalan bir mineral kütlesi, kayaç malzemedir; malzeme çıkarıldığı bölgeye göre bazalt, kalker(kireç taşı) ve diğer kayaçlar olabilir. Bir tür mineral kütlesi olan mıcırın boyutları değişkenlik gösterir. 1 numara mıcır, 2 numara mıcır 3 ve 4 numara mıcır olarak sıralanır.
Mıcır Boyutları
1 numara mıcır 5-12mm,
2 numara mıcır 12-22mm,
3 numara mıcır 22-32mm,
4 numara mıcır 32-38mm boyutlarındadır.
Aşağıdaki tipteki taşların çıkarılması için kullanılırlar .

Kum, çakıl ve mıcır, inşaat sektöründe agrega olarak da adlandırılan, belirli tane sınıflarına ve kırma ve doğal olmak üzere ikiye ayrılan, organik olmayan malzemelerdir. Bu malzemeler beton, hafif beton üretiminde, yol dolgusu ve kaplamasında, inşaat sıvasında
yoğun olarak kullanılmaktadır.
Yapı malzemesi olarak kum 0.063-2 mm. tane boyutunda gevşek dokulu klastik bir sedimandır. Tane boyutu 0.063-0.25 mm. arasında ince kum, 0.25-1 mm. arasında orta dereceli kum, 1-2 mm. arasında ise kum deyimi kullanılmaktadır. Kum, kuvars, feldspat taneleri, kayaç artıkları, mika ve glokoni gibi minerallerin bir karışımıdır. Tanelerin yüzey özellikleri, sertliği, kil ve silt fraksiyonlarına oranı, kumun özelliğini belirleyen faktörlerdir. Bunun yanında, kalker (CACO3) kökenli kayaçların kırılması ve sınıflandırılması ile elde edilen yapay kumlar (taş unu) yaygın olarak kullanılmaktadır. Kökenleri, üretim şekilleri ve
tane büyüklüklerine bağlı olarak, ülkeler ve bölgeler arasında önemli standart ayrılıkları ve isimlendirme farklılıkları mevcuttur.

Mıcır taşları ile beton üretilecekse yıkanmamış mıcır kullanılması gerektiği durumunda sülfat değeri yüksek çıkan bir agrega ile beton karışımı için sülfata dayanımlı bir çimento kullanılmalıdır. Sülfata dayanımlı çimento kullanımı için ise numuneler alınarak kırım sonuçlarına göre karar verilmesi gerekir
Volkanik kayalar – Kaolin – Mıcır – Granit – Kireç taşı – Mermer – Kum taşı – Kültür Taşı
Stabilize malzemesi yol, otopark ve dolgu malzemesi olarak kullanılır. Karışık Agrega(Agrega; Kırmataş, mıcır) sınıfına girer. %45 oranında 0-8 mm, %30 oranında 8-16mm, %15 oranında 16-22mm, %10 oranında 22-38mm karışık malzeme özelliğine sahip alttaban malzemesidir.
Mıcır taş sökümü delme patlatma yöntemi ile gerçekleştirilmekte olup elde edilen blok taşların büyük olanları ocak içerisinde hidrolik kaya kırıcı ile kırılmaktadır. Kırma elemeye beslenen malzeme kırma eleme işlemleriyle çeşitli boyutlara göre ayrılmakta ve böylelikle çeşitli boyda mıcır elde edilip satılmaktadır.
Sert kayalar ve taşlar rüzgar, yağmur yada donma hareketleri sonucu ufalanarak çok küçük parçalara ayrılır. Bu parçaların topluluğuna kum denir.

Kum, kayaları meydana getiren mineral taneciklerinden oluştuğu için tüm bu mineraller kumda da bulunur.Kumda bulunan temel mineral kuvarstır. Bu mineral çok sert ve bereketlidir. Bazı kumların neredeyse %99 u kuvarslardan oluşur. Kumda bulunan diğer mineraller feldispat, kalsit, mika taşı, demir cevheri ve az miktarda da lal taşı şeffaf taşlardır.

Etimesgut İnce Stabilize – Etimesgut Kalın Stabilize -Etimesgut Dağ Stabilizesi

Temel Altı Dolgu -Temel İçi Dolgu – Subasman Dolgusu – Yol Dolgusu – Tır Parkı Dolgusu

Etimesgut Ocak Taşı – Etimesgut Balast – Etimesgut Mekanik – Etimesgut Plent Mix

Asfalt – Beton Üretimi – Dolgu – Bordür ve Parke Taşı Üretimi – Drenaj Uygulamaları – Peyzaj Uygulamaları

Etimesgut Taş Tozu – Etimesgut Taş Unu – Etimesgut Filler

Beton Üretimi – Kanal Dolgu -Yataklama – Gömlekleme – Alt Yapı

Etimesgut Drenaj Çakılı

Drenaj Uygulamaları – Peyzaj Uygulamaları – Filtre Tabakası – Gezilemeyen İzolasyon Üstü Çakıl Uygulamaları

Etimesgut Kaba Kum – Etimesgut İnce Kum – Etimesgut Şap Kumu – Etimesgut Perdah Kumu -Etimesgut Mil Kumu – Etimesgut İnşaat Kumu

Beton Üretimi – Kaba ve İnce Sıva – Şap İmalatları – Parke ve Bordür Taşı Üretimi

Ankara Mıcır Çakıl Kum Taş Ocağı Ankara Mıcır Çakıl Kum Taş Ocağı

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

  • Murat Ekim 2, 2019 10:18 am CEVAPLA

    Etimesgutta mıcır fiyatı nedir nakliye dahil kırıktaş fiyatıda

  • Gökan Ekim 8, 2019 10:08 pm CEVAPLA

    2 kamyon mıcır lazım etimesgutta acil

DMCA.com Protection Status

Firma Rehberi