• 0553 880 89 05

Firma Rehberi Güdül Kiralık Hilti Kırıcı

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
441 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Firma Rehberi ne Reklam Vermek İçin 0553 880 89 05
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Firma Rehberi
  • FAX: Firma Rehberi
  • GSM: 0553 880 89 05
  • WEB SİTESİ: http://www.firmabildir.com
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
8+1 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Firma Rehberi nde Bu Alanı Size Ayırdık

0553 880 89 05

Evimizde bir panoyu asmaktan, herhangi bir banyo aksesuarını duvara monte etmeye kadar pek çok durumda matkap ile delik açarak dübel-vida sabitlemesine ihtiyaç duymaktayız. Peki evde kullanım için nasıl bir matkap kullanmalıyız? Kırıcı-delici’ye ihtiyaç var mıdır?
Kırıcı delicilerin 3 ayrı çalışma modu bulunmaktadır. Bunlar darbesiz matkap modu, darbeli matkap modu ve kırıcı modudur. Kırıcı-delicilerin matkaptan en önemli farkı bu kırıcı delici moduna sahip olmalarıdır. Ancak diğer modlarda çalışma gücü bakımından da bariz bir farklılık mevcuttur. Aynı özellikte bir uç kullanarak mermer gibi sert bir yüzeyi matkap ile delmek çok daha zordur ve efor gerektirir. Matkap kullanırken siz matkapa iş yaptırmaya çalışırsınız, oysa kırıcı-delici nazlanmadan ve sizi yormadan aynı işi yapmaktadır.

Peki aynı teknik özelliklere (yani devir sayısı, (joule cinsinden) darbe gücü, ağırlık, vs.) sahip matkap veya kırıcı-deliciler arasında neden çok fazla fiyat farkı var? Yani piyasada 30 TL’ye bile bir matkap bulurken, neden bunun kat kat fazlasına pahalı bir matkap veya kırıcı-delici alalım? Evet, ürünler teknik özellikler bakımından çok farklı olmayabilir, ancak kullanım ömrü bakımından ciddi farklar bulunabilir. Ucuz matkaplar çok fazla kullanıldığı takdirde, 2 sene içerisinde hurdaya çıkacaktır (ki garantisi 5 yıl bile olsa). Oysa profesyonel markaların (Bosch, Makita, Dewalt, Black & Decker gibi) kırıcı-delicileri yüksek kaliteli malzeme kullanıldığı için çok daha uzun ömürlüdür.
Matkap veya kırıcı-delici kullanımından dikkat edilmesi gereken bir diğer husus doğru ve kaliteli uç kullanımıdır. Ahşap delme uçları ile beton delmeye kalktığınızda uç çok kısa sürede aşınarak işe yaramaz hale gelecektir. Bu bakımdan markalı elmas uç kullamanızda yarar vardır.
Bu konuya girmeden önce hilti nedir sorusunun yanıtını verelim. Hilti tıpkı peçetelere selpak denmesi gibi marka adının ürüne yansımış halidir. Hali hazırda piyasada görünmeyen bu marka, kırıcı-delicilere verilen bir isimdir. Peki kırıcı-delici ne işe yarar?
Kırıcı-delici esasında çok daha gelişmiş bir matkap çeşididir. Adından da anlaşılacağı üzere, kırıcı-deliciler matkap özelliği yanında kırıcı olarak da kullanılmaktadır. Kırıcı, belirli güçte ve sıklıkta darbe üreterek duvar yıkmak veya yer-duvar seramiği sökmek gibi işlere yaramaktadır. Asfaltta delik açarak kazı yapılmasını sağlayan makineler da pnömatik (basınçlı hava kullanan) kırıcılardır.Sistemleri için kırıcı-deliciler, betonda delme, karot alma ve taraklama çalışmalarında daha yüksek performans, daha uzun kullanım ömrü ve daha yüksek delme hızı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.Fırçasız motorlu, Aktif Tork Kontrolü sistemli ve sadece 4 kg ağırlığında, yüksek performanslı, kablolu kırıcı-delici Betonda ağır yük delme ve taraklama için Aktif Titreşim Azaltma ve Aktif Tork Kontrolü sistemli, güçlü kırıcı-delici

Yüksek dönme hızı (360 devir/dakika) sayesinde maksimum delme performansı
Optimize edilmiş mekanik debriyaj ile maksimum tork transferi
Tutma koluna yakın ağırlık merkezi sayesinde optimum denge
Benzersiz Aktif Tork Kontrol (ATC) teknolojisi, ucun sıkışması durumunda motoru anında durdurur ve gövde çok hızlı bir şekilde dönmeye başlayarak delici-kırıcının kendi ekseni etrafında aniden dönme potansiyelini azaltır
Sağlamlık ve uzun ömür kazandıran cam elyaf takviyeli gövde aksamı
Beton, duvar ve doğal taş malzemede 12 – 150 mm çap aralığındaki delici uçlarla darbeli delme, 20 – 40 mm çap aralığında ağır yük dübeli deliği delme ,Sivri ve düz keski uçları ile geçiş açma ve kırım işleri,Ahşap ve çelikte yüksek torkta delme
Beton, duvar ve doğal taş malzemede 1/2″ – 6″ çap aralığındaki delici uçlarla darbeli delme
Standart bir darbeli matkap ile bir delici/kırıcı arasındaki büyük bir fark vardır. Bir darbeli matkap, birbirleri ile temas halinde dönen 2 tane kabartmalı disk kullanır. Karşılıklı kabartmalar birbirlerine çarptıkça, darbeler matkap ucuna aktarılır ve tipik ‘darbe’ sesine neden olur. Ancak daha ağır işlerde, bir delici/kırıcı standart bir darbeli matkaptan çok daha etkilidir. Delici/kırıcı, üst kısmındaki havayı aralıksız olarak sıkıştıran ve doğrudan matkap ucuna iletilen darbeler üreten bir piston kullanır. Delici/kırıcı, aynı işi daha az zamanda ve daha az çabayla yapmanızı sağlar.
Alçı panel profillerinin betona sabitlenmesinden, levhaya vidalanmasına; asma tavan montajından, hizalama uygulamalarına; kapı ve pencere montajından, duvar laması sabitlemesine kadar karşılaşabileceğiniz bütün ince işler uygulamalarında size tasarruf ettirecek bir HILTI çözümü mutlaka bulunur.
Firma rehberi mize kayıt olarak , sizde bu alanda ücretli veya ücretsiz reklam yayımlayabilirsiniz .

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
DMCA.com Protection Status

Firma Rehberi