• 0553 880 89 05

Firma Rehberi Sultangazi Hiyap Vinç Kiralama

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
461 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Firma Rehberi
  • ADRES: Belirtilmemiş
  • TELEFON: Firma Rehberi
  • FAX: Firma Bildir
  • GSM: 0553 880 89 05
  • WEB SİTESİ: http://www.firmabildir.com
  • E-POSTA: Belirtilmemiş
  • SOSYAL MEDYA:
AÇILIŞ - KAPANIŞ 24 Saat
SERVİS SAATLERİ 24 Saat
SERVİS YERLERİ İSTANBUL
QR KODU
FİRMAYA E-POSTA GÖNDER
3+6 = ?

VİDEOLAR

Hiç video eklenmemiş.

ADRES VE HARİTA BİLGİSİ

KAMPANYALAR / İLANLAR

Hiç ilan eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA

Bu Alanda Reklam Vermek İstiyorsanız

0553 880 89 05

Hiyap Vinç Kiralama
Hiyap, İngilizce “HiUp” sözcüğünün doğaçlama şekilde dilimizde okunmasından türemiştir. Vinçler ile birlikte anılması yani Hiyap Vinç, kamyon üstü vinçleri için kısa bir tanım olarak kullanılmaktadır. Bu muhteşem araçlar imalat farklılıklarına göre farklı tonajlarda kaldırma ve uzanma kapasitelerine ayrılır. En büyük avantajı ise otoyollarda sürüşü oldukça kolay olan standart kamyonlara monteli olarak taşınabilmesi ve kamyon üzerinden bağımsız olarak kullanılmasıdır. Avantaj olarak teleskopik şekilde çalışan vinçlere göre kullanıcılarına büyük imkanlar sağlamaktadır. Hiyap vinç kiralama sayesinde yatay düzlemde yüksek ağırlıktaki nesneleri taşımak mümkün olmaktadır. Teleskopik vinçlerde, taşınacak ağırlık gereği dikey olarak yükselmek gerekir. Ancak hiyap vinçlerin muhteşem dengesi sayesinde, yatay olarak kapalı alanlar dahil olmak üzere tüm ağırlıklar kolayca taşınabilmektedir. Kamyon ile istenilen yere getirilir. Maksimum ağırlık taşıyabilecek şekilde denge kolları ile sabitlenir ve artık güvenle kullanılabilir.
Hiyap Vinç Kullanımı
Vinç operatörü sertifikası ve ehliyetine sahip konusunda gerçekten uzman kişi ya da operatör takımı, istenilen işleri yapabilmek için yüksek deneyime ihtiyaç duyarlar. Kamyonun vincin çalışması anında dengede durmasını sağlamak amacıyla hazırladıkları operasyon bile gerçek bir sanattır. Yetkisiz ve ehliyetsiz kişilerin bu şekilde bir operasyonu yönetmeye çalışması, ölümcül tehlikeleri doğurabilir. Vinç yatay ve istenilen düzeyde dikey olarak faaliyet gösterecek, zemin, rüzgar, yükün ağırlığı, taşıma işleminin yapılacağı alanlar gibi bir bakışta çözülemeyecek olan negatif durumları, ancak operatörlüğünde uzman olan kişiler pozitife çevirebilir. Hiyap vinç kiralama ile yüksek deneyimli operatör ekibi, istediğiniz tüm işleri profesyonel olarak yapabilir. Bir kısım avantajlarından bahsettiğimiz Hiyap vinçler, işlerin karayolu ile yasal şekilde yapılmasını da sağlar. Bu sayede hem zamandan hem de mali külfetten kurtulmak mümkündür. Üstün şekilde modernize edilmiş standart kamyonlar, her yolda gidebilmektedir. Bu sayede teleskopik vinçler için defalarca yol işgal edip, vinç parçaları taşıma derdi olmadan işler kısa sürede yapılabilmektedir.
Hiyap Vinç Avantaj ve Dezavantajları
Hiyap vinç kiralama sayesinde bir binanın bordum katından, dev bir jeneratörü kolayca, kısa sürede, sadece tekbir vinç ve kamyon ile çıkartılabilinir, başka noktalara nakledilebilirler. Bu avantaj örneği, denge ve vinç kolunun ne şekilde çalıştığına işaret eder. Devasa teleskopik ya da kule vinçlere göre daha az parçası bulunur. Bu parça vincin görevini yapmasını, taşınmasını, dengede durmasını sağlayan kamyondur. Boyutlarındaki çeşitlilik sayesinde dar inşaat alanları ve sokaklarda kullanılabilir. Vinç programının çeşitliliği sayesinde uç kısmında hassas işler için sepet, kanca ve merdiven gibi ekipmanlar güvenle kullanılabilir. Boyutlarına ve işin özelliğine göre sadece kamyon sürücüsü ve operatör gibi maliyet azaltan personel ile çalışabilmektedir. Hiyap vinç kiralama ile maliyetler neredeyse yarı yarıya düşmektedir.
Hiyap vinçlerin dezavantajları da bulunur. En önemlisi standart boyutta olan kamyon ile ağır yükler için üretilmiş güçlü vinç ekipmanlarının toplam ağırlığıdır. Yumuşak zeminlerde ve sağlam olmayan katlarda bu vincin kullanılması çok tehlikelidir. Gene bir taşıt olan kamyonun bakımları ağırlığı ve iri cüssesi sebebiyle zor olmaktadır. Bu dezavantajı avantaja dönüştürenler de vardır. Hiyap vinç uygun bir yerde kendini kaldırarak kamyondan ayrılabilir.

Hiyap Vinç Nerelerde Nasıl Kullanılır ?

Bu tür vinçler, yol ve köprü inşaatları, caddeye yakın binaların imalatı, fabrika inşaatlar, spor tesislerinin montajı, prefabrik yapıların montajı, deniz, liman, ve tekne inşaatları gibi saymakla bitmeyecek kadar çok alanda güvenle kullanılabilir. Yüksek kapasiteli depolama alanlarında ağır tonajlı ürünlerin sevki için bazı kamyonlarda vinç ve depolama alanı da bulunmaktadır. Bu sayede hem ürün sevki ve nakliyesi hem de kaldırma işlemi bir arada kullanılabilir. Hiyap vinç kiralama, her yönüyle kaldırma ve sevk işlemlerinin hızlı, ekonomik ve güvenilir şekilde yapılmasının anahtarıdır.

Mobil Vinç Nedir?

Genel olarak ağır cisimleri kaldırmakta ve hareket ettirmekte kullanılan vinçler özellikle inşaat sektöründe sıklıkla kullanılmaktadır. Mobil vinç, dönüş çemberi, motor, pistonlar ve vince hareketleri yapmasını sağlayan yağ tankından oluşmaktadır.
Mobil vinçler, çalışma prensibini operatörün kuledeki levyeler ile hidrolik yağa yön vererek malzemeyi istenilen yere götürülmesiyle açıklanabilir. Levye yani kumanda kulları sayesinde operatör, bir malzemeyi istediği yüksekliğe çıkarır ve bir yerden bir yere götürebilir.Mobil vinç konusunda üretim yapan birçok önemli firma mevcuttur.
Mobil Vincin Önemi
Mobil vinçler, sanayi kuruluşlarında, büyük makinelerle üretim yapan fabrikalarda, ürünler ya da makinelerin taşınması sırasında oluşabilecek ve iş güvenliğini tehdit edecek tüm ihtimalleri ortadan kaldırmaktadır. Yani insan gücüyle cisimlerin kaldırılması birçok sağlık sorununa davetiye çıkarmaktadır. Durum böyle olunca da mobil vinç konusu devreye girmektedir.
Mobil vinçler ile insanların gücünün yetmeyeceği malzemeler kolay bir şekilde taşınmaktadır. Bu vinçler ile birlikte sadece taşıma işlemi değil aynı zamanda bir ürünü yüksek bir yere yerleştirme gibi konular da çözüme kavuşmaktadır.
Mobil vinçler hareket edebildiği için günümüzde sıkça tercih edilmektedir. Bu noktada vinci kullanan operatörün mutlaka işinin ehli olmasına dikkat etmelisiniz. Gerekli bilgi ve tecrübeye sahip olmayan operatörlerin yapacakları en küçük bir hata hem can kaybına hem de maddi kayıplara neden olabilmektedir. Bu nedenle operatör konusuna dikkat edilmelidir.
Mobil vinçler, işlerin hızla yapılması gerektiğinde tercih edilmektedir. Seri üretim yapılan fabrikalarda son derece önemli bir unsur olan bu vinçler, oldukça önemli avantajları da beraberinde getirmektedir.
Mobil Vinç Kiralama Hizmetleri
Vinç kiralama konusu günümüzde gittikçe önemli bir hale gelmektedir. Firmalar, geçici olarak vinç ihtiyacı duyduklarında bu hizmeti tercih etmektedir. Böylece vinç alma gibi oldukça masraflı bir işe girişmemiş olurlar.
Mobil vinç kiralama konusu son derece yaygın bir hale gelmektedir. Bu hizmeti alırken özellikle vinçlerin durumunu göz önünde bulundurmanız gerekmektedir. Mobil vinçlerin kullanıma uygun olup olmadıkları ve gerekli kontrollerinin yapılmış olması konuları son derece önemlidir.
Mobil vinç kiralama konusunda hizmet alırken, bu hizmeti aldığınız firmanın yasal olarak mevzuata uygun olduğuna dair tüm belgelere, mesleki yeterlilik belgelerine sahip olması konusuna dikkat etmeniz gerekmektedir. Tüm bu belgelere sahip olan firmalar, daha güvenilir ve işini iyi yapan firmalardır.
Mobil vinç kiralama hizmeti konusunda vinçlerin gerekli muayene işlemlerinin yapılmış olması son derece önemlidir. Vinç kazaları genellikle halatların ya da sapanların kopması sonucunda oluşmaktadır. Özellikle bu bölgelerin sağlam olması konusuna dikkat edilmelidir. Bunun yanı sıra yükün düşmesi konusu da vinç kazalarında üst sıralarda yer almaktadır.
Vinç kiralama konusu, vinç almak istemeyen ve bunu masraflı bulan firmalar için çözüm kaynağı olmaktadır. Bu hizmet sayesinde firmalar, uygun fiyatla vinç hizmeti alabilmektedir. Bu noktada firmalar arasında iyi araştırma yapılması ve fiyat aralıklarının iyi incelenmesi son derece önemlidir. Gerekli araştırmaları yaparak hem sağlam hem de uygun fiyata bu hizmeti alabilme imkanınız vardır. Ayrıca operatör konusuna da dikkat etmeniz oldukça önemlidir.
Fabrikalarda, inşaat alanlarında son derece önemli olan vinçler artık mobil olarak hareket etmekte ve bu durum da büyük kolaylıklar sağlamaktadır. Siz de bu önemli hizmetten yararlanabilirsiniz.
Firma Ekleme Rehberine kayıt olarak , sizde bu alanda ücretli veya ücretsiz reklam yayımlayabilirsiniz .

ÜRÜNLERİMİZ / HİZMETLERİMİZ

Hiç ürün eklenmemiş.

FİRMA HABERLERİ

Hiç haber eklenmemiş.

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.
DMCA.com Protection Status

Firma Rehberi